Stacja Narciarska Spalona

We środę 29.11.2017 przekazywaliśmy zupełną nowość na rynku specjalnych pojazdów gąsienicowych PistenBully 100 4F. Ta maszyna została przedstawiona w maju bieżącego roku na targach Interalpin Innsbruck. Jest to pierwsza maszyna tego typu dostarczona do Polski. Została zakupiona w ramach wspólnego projektu z miejscowością Orlické Záhoří – „Poznaj Sudety na nartach biegowych“. Celem projektu było udostępnienie najpiękniejszych miejsc pogranicza polsko-czeskiego między Górami Bystrzyckimi i Orlickimi. Ta nowa maszyna PistenBully 100 4F pomoże w utrzymaniu narciarskich tras biegowych w okolicy.


Z poprzedniego projektu już korzystają z maszyny PistenBully 100, która będzie utrzymywać trasy biegowe w okolicy masywu Kralickiego Śnieżnika.


Maszynę odbierali przedstawiciele miasta Bystrzyca Kłodzka z wydziału sportu i ruchu turystycznego, pan Roman Bogdal, pan Maciej Kruk i pani Hana Salach. Szkolenie i przekazanie maszyny było dla wszystkich bardzo ciekawe, zobaczyli i wypróbowali na przykład nowe rozwiązanie elementów do obsługi, które znów zwiększy komfort obsługi maszyny.


Fizyczne przekazanie maszyny przebiegło bez problemów i z entuzjazmem. Na zakończenie formalnie podpisaliśmy dokument o przekazaniu przy dobrej kawie w przyjemnym otoczeniu schroniska górskiego Jagodna.